Valmez Cup 2015

20.04.2015 16:56
Valmez Cup 2015 - mezinárodní fotbalový turnaj starších přípravek ročníku 2005

V termínu 18-19.4.2015 proběhl ve Valašském Meziříčí dlouho připravovaný turnaj mladých fotbalových nadějí. Turnaje se zúčastnilo 24 týmů z Čech, Moravy a Slovenska. V úvodním sobotním dnu hrály týmy v šesti členných skupinách každý s každým. Po prvním dnu se mezi favority turnaje určitě zařadili právě vítězové těchto skupin. Byla to AC Sparta Praha, FC Graffin Vlašim, FC Svratka Brno a ŠK Slovan Bratislava. V neděli ráno přivítalo všechny týmy sluníčko a celkově se počasí oproti sobotě vylepšilo. Ná náš tým Valašského Meziříčí I čekaly po sobotním 3. místu v základní skupině A, tentokrát týmy FC Svratky Brno, FC Baníku Ostrava a FC Hlučína. Našim klukům se tyto zápasy příliš nevydařily a po třech prohrách obsadili poslední místo ve skupině a čekal je souboj o konečné 15. místo. V tomto duelu proti týmu FC Peztržalky náš tým rovněž neuspěl a obsadil konečné 16. místo. Tým Valašského Meziříčí II neuhrál v turnaji ani bod a skončil na 24. místě. Přesto, že naše dva týmy výsledkově nedosáhly na přední příčky, tak předvedly bojovné výkony a zaslouží pochvalu. Do semifinále turnaje postoupily nakonec týmy AC Sparty Praha, SK Sigmy Olomouc, FC Baníku Ostrava a FC Graffinu Vlašim. Oba semifinálové duely i samotné zápasy o medaile přinesly vynikající fotbal a opravdu se bylo na co dívat. Celý turnaj nakonec vyhrála Sparta, která ve fantastickém finále porazila FC Graffin Vlašim 3:2. Bronzovou příčku obsadil tým SK Sigma Olomouc, který v zápase poražených semifinalistů přehrál FC Baník Ostrava 2:0. Pro diváky byl turnaj skvělou přehlídkou špičkových týmů, které ve Valašském Meziříčí určitě nemůžeme sledovat často. Nedělní závěrečné duely přijel sledovat dokonce trenér reprezentace ČR pan Pavel Vrba. Pro kluky to byl skvělý zážitek, na který budou určitě rádi vzpomínat. Dle reakcí zúčastněných týmů se turnaj po všech stránkách vydařil a mnozí už se ptali na příští ročník. Závěrem je zapotřebí poděkovat všem, kteří se na pořádání takovéto akce podíleli. Především chci zmínit rodiče týmu Valašského Meziříčí U10, kteří obětovali celý prodloužený víkend a stali se hlavní složkou celého organizačního týmu. Zapotřebí je poděkovat naší Tělovýchovné jednotě, městu a řadě regionálních firem.Více informací a kompletní výsledky naleznete na webu turnaje. https://valmezcup2015.webnode.cz/  A možná zase za rok na Valmez Cupu 2016.